Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............

Marta Walczak, ucz. kl. 3
XXXIV LO im. CervantesaMiłość i płodność


Niektórzy uważają, że na lekcjach religii nic się nie robi, uczniowie się nudzą, a katecheta bądź ksiądz czyta gazetę. Otóż NIE! W wyniku burzliwej rozmowy, na jednej z ostatnich lekcji religii na temat antykoncepcji, nasz pan katecheta udostępnił mi bardzo ciekawą książkę pt. "Miłość i płodność" autorstwa Mercedes A. Wilson.

Książka ta jest co prawda bardzo zwięzła, ale niezwykle mądra i ciekawa. Mówi o naturalnych metodach planowania rodziny, cyklu menstruacyjnym kobiety, definiuje wiele pojęć, a przede wszystkim zachęca do NATURALNEGO planowania rodziny. Autorka wspaniale tłumaczy kwestię okresów płodności i prawdopodobieństwa poczęcia nowego życia. Książka jest niesamowita, bo w bardzo przystępny sposób mówi o rzeczach trudnych i nieznanych przez wiele osób, także kobiet (!). Bardzo pomocne są też kolorowe obrazki autorstwa Gioranniego Yacoumatosa.

Bardzo zachęcam wszystkich zainteresowanych do przeczytania tej książki. Ja sama wiele dowiedziałam się dzięki niej. I tu apel do dziewczyn, kiedy założycie rodziny: zadbajcie aby wasi mężowie poznali wasz organizm, a nie tylko wymagali od was jego znajomości! Dobrze jest jeśli oboje zdajecie sobie sprawę z pewnych rzeczy PRZED planowaniem poczęcia dziecka. Bo w życiu jak w tańcu - każdy krok jest ważny. A dzisiaj to już rzadkość.