Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............Ola Zalewska, ucz. kl. 0h
XXXIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Miguela de CervantesaDlaczego wielkanoc jest tak dla mnie ważna?


W encyklopedii ktoś napisał: ,,Wielkanoc to Pascha, Niedziela Wielkanocna, najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Sobota, Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne (Triduum Paschale). Co prawda każda niedziela jest w chrześcijaństwie pamiątką zmartwychwstania, ale Wielka Niedziela jest pamiątką najbardziej uroczystą". Jednakże dla mnie ma to o wiele większe znaczenie. Jest to najważniejsze święto.

Mieszkam w małym mieście z moją rodziną. Moi rodzice są chrześcijanami, więc w tej właśnie wierze mnie wychowali. Zawsze chodzimy do kościoła w niedzielę. Nie tylko dlatego, że jest to tradycja, wierzymy w każdą część naszej wiary. W dzieciństwie nauczyłam się jak się modlić i jak być dobrym człowiekiem. Oczywiście miałam momenty zwątpienia. Ale przecież każdy je ma. Kiedyś moja wiara była decyzją moich rodziców, teraz jest tylko i wyłącznie moim wolnym wyborem.

Mam tylko 16 lat, ale przetrwałam w swym życiu mnóstwo problemów. I właśnie w tych momentach moja wiara była moim oparciem. Tylko dzięki niej nie załamałam się. Teraz jestem w Oazie. To taka wspólnota kościelna. Każdy kto mnie zna, doskonale wie o tym. Część z osób nie akceptuje tego. Niektórzy po prostu robią to z zawiści.

Podsumowując, muszę przyznać, że gdyby Chrystus nie zmartwychwstał moja wiara nie miałaby sensu. Po co my się modlimy? Po co chodzimy do kościoła? Robimy to, bo chcemy otrzymać życie wieczne. To jest właśnie sens. A Wielkanoc przypomina nam o tym...