Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............Ola Cichowicz, ucz. kl. 3
XXXIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Miguela de CervantesaMój stosunek do wiary i Boga


Jestem osobą wierzącą i praktykującą. Staram się wypełniać moje obowiązki religijne z miłości do Boga. Pragnę poszerzać swoją wiedzę na temat Boga i pogłębiać swoją wiarę. W tym celu uczęszczam na lekcje religii.

Poprzez modlitwę jednoczę się z Chrystusem. Rozmawiam z Nim o moim życiu, problemach, radościach. Czytając Pismo święte odnoszę się do swojego życia. Szukam wskazówek, rad. Chodząc do kościoła również okazuję Bogu swoją miłość do Niego, szacunek. Słuchając kazań zastanawiam się nad swoim życiem, co robię źle.

Wiara jest dla mnie nadzieją na lepsze życie, przyszłość. Dodaje mi otuchy w trudnych dla mnie momentach. Wiem, że zawsze mogę polegać na Bogu, oprzeć się na Nim. Bóg zawsze mnie wysłucha.

W dzisiejszych czasach ludzie pędzą za sukcesem, nie zwracają uwagi na miłość do bliźniego, nie liczą się z innymi, panuje znieczulica. Dzięki modlitwie mogę oderwać się od tego świata, chaosu. Jest to moment, w którym liczy się tylko Bóg i moja miłość do niego. Wiara, Bóg, rodzina są dla mnie najważniejsze. Wiem, że zawsze mogę polegać na Bogu.