Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............Emilka Durka, kl. 1
XXXIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Miguela de CervantesaŚladami Św. Pawła...


Św. Paweł z Tarsu jest dla mnie największym przykładem nawrócenia. Z faryzeusza, prześladowcy chrześcijan stał się on najgorliwszym apostołem. To on i jego listy były dla mnie wskazówkami, aby przeżyć własną metanoię. Szukając samej siebie i chcąc zmienić swoje życie postanowiłam udać się na spotkanie młodzieżowej wspólnoty młodych, na Metanoię.

Od dwóch lat życia we wspólnocie zbliżam się coraz bliżej do Boga. To właśnie tam nauczyłam się naprawdę modlić, nie tylko dziękować, przepraszać i prosić ale przede wszystkim uwielbiać Pana. W każde piątki zbieramy się wieczorem na Mszy św. w wieczerniku na Mariankach, po której idziemy na spotkanie, zawsze wyjątkowe. Choć nasza grupa jest niewielka doświadczamy tam prawdziwej przyjaźni, ciepła i w razie potrzeby- pocieszenia. Czujemy się wszyscy równi, nie ma między nami podziałów na lepszych i gorszych, jesteśmy akceptowani takimi jakimi jesteśmy, nie musimy zakładać "masek". Lecz tak naprawdę najważniejsze jest to, że wspólnie oddajemy cześć Panu, modlimy się do Ducha Świętego, który napełnia nas swoim światłem, który działa na nas podczas spotkań. Wspólnym śpiewem i rozważaniem Pisma Świętego zbliżamy się coraz bardziej do Niego. Dzięki wspólnocie przestałam się bać śmierci, przestałam ciągle wszystko planować i ustalać według własnych zachcianek. Wiem, że Bóg ma dla mnie swój plan któremu muszę powierzyć swoje życie, wiem że On chce dla mnie jak najlepiej i tylko On może dać mi prawdziwe szczęście. Uczę się także ewangelizować, nie wstydzić się swojej wiary i stać zawsze w jej obronie.

Nasza grupa wraz z ks. Wojtkiem organizuje co roku wakacyjne obozy rekolekcyjne. Rok temu taki obóz odbył się w Puszczy Mariańskiej, z którą wiązał swoje życie błogosławiony Stanisław Papczyński (którego grób znajduje się w naszym wieczerniku na Mariankach). Był to czas niesamowitej przemiany, czas wyciszenia wewnętrznego, czas lepszego poznania Boga, a także czas poznania samego siebie. Ubiegłoroczne katechezy są w moim sercu do dziś. Do późnej nocy wielbiliśmy Boga, a Duch Święty zstępował na nas podczas czuwań. Szczególnym wydarzeniem było zawarcie przymierza z Jesusem oddając w jego ręce swoje życie. Dzięki tym 10 dniom przeżyłam swoją metamelonai. (Rz 2,5-8).

Miejsce naszych piątkowych spotkań jest również szczególne z powodu corocznych Mariańskich Spotkań Młodych. Tegoroczny zjazd będzie wyjątkowy, ponieważ odbędzie się w roku, w którym obchodzona jest 100 rocznica odrodzenia i reformy Zgromadzenia Księży Marianów. Spotkanie - podobnie jak w ostatnich latach - poprowadzi Mariańska Wspólnota Młodych. Specjalnymi gośćmi będzie Teatr A (zawodowy, offowy teatr religijny), który przygotował spektakl muzyczny "Jonasz" (22 maja, piątek, godz. 21.00), zaś w sobotę wieczorem odbędzie się koncert zespołu ewangelizacyjnego STEGNA z Warszawy. Zjazd trwa od 22 do 24 maja. Miejscem spotkania jest Góra Kalwaria k. Warszawy, na Mariankach (przy kościele Wieczerzy Pańskiej - ul. o. Stanisława Papczyńskiego). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.marianie.pl.

Na koniec chciałam zachęcić wszystkich młodych do życia we wspólnocie, do szukania prawdziwej drogi, do wspólnej modlitwy, wspólnego śpiewu i do wspólnej radości z tego, że Jezus jest z nami i jest w nas. Bo "już nie ja żyję, żyje we mnie Chrystus"(Ga 2,20)!