Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............Agnieszka Fórmanowska, ucz. Kl. III
XXXIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Miguela de CervantesaCzym dla mnie jest Eucharystia?


Pamiętam doskonale okres drugiej klasy szkoły podstawowej, kiedy razem z moimi rówieśnikami przygotowywałam się do Pierwszej Komunii Świętej. Często z zainteresowaniem słuchałam wspomnień mamy i babci o tym jak przeżywały moment, w którym "pierwszy raz zaprosiły Jezusa do serca". Szczerze mówiąc, zazdrościłam im trochę tego uczucia, ponieważ jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważna jest dla mnie ta chwila. Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło.

Mając osiemnaście lat zaczynam rozumieć istotę komunii świętej. To niesamowite, że ktoś o imieniu Jezus ponad dwa tysiące lat temu zdecydował się umrzeć na krzyżu za ludzkie grzechy, między innymi moje, byśmy mogli wszyscy dostąpić zbawienia. I chociaż nie zawsze mam chęć czy siły pójść na Mszę św., to jednak wiem, że jeśli tego nie zrobię to stracę coś dla siebie bardzo ważnego zarówno Boże Słowo, wspaniały "poradnik życia" rozwiewający wszelkie moje wątpliwości jak i Eucharystię "akumulator" siły, odwagi i życia prawdziwego chrześcijanina.