Jezus Chrystus, Maryja, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
............. Strona główna ..... Biblia..... Jan Paweł II..... Centrum Myśli JP2..... Pope to You.............

Małgorzata Kuchta, kl. 2
XXXIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Miguela de CervantesaTwoje życie


Książka pt: "Twoje życie" została napisana przez Karola Meissnera i Bolesława Suszkę. Jest to książka skierowana do dziewczyn. Traktuje o życiu dorastających nastolatek, o ich problemach i przeżyciach. Przynajmniej częściowo zawiera odpowiedzi na pytania i wątpli- wości młodych kobiet, które boją się zadać te pytania dorosłym. Autorzy dają wskazówki jak żyć zgodnie z sumieniem, uczciwie i moralnie. Mówią nam o bardzo poważnych sprawach. O sensie życia, o tym czy istnieje prawdziwa miłość i na czym ona polega, co dla młodych dziewczyn jest bardzo ważnym pytaniem.

W książce poruszane są tematy rodzin, jakie powinny być, a jakie są. Książka skłania do zastanowienia nad swoją rodziną. Czy jest taka, jaka powinna być. Pełna miłości, wzajemnego szacunku, zrozumienia i szczerości. Książka traktuje o relacjach między rodzicami, a dziećmi. O tym, jak relacje między rodzicami i atmosfera w domu wpływa na młodą kobietę. Autorzy uświadamiają nam problem dotyczący współżycia seksualnego. O pseudo miłości chłopaka i dziewczyny opierającej się wyłącznie na doznawanych przyjemnościach seksualnych. Uświadamiają, że każdy stosunek płciowy pociąga za sobą pewne konsekwencje. Taką konsekwencją może być ciąża. Należy liczyć się z tym, a nie później prowadzić do morderstwa. Mówią nam o wpływie mediów na postrzeganie miłości przez nastolatków. Jak błędnie możemy odzwierciedlać związek dwojga ludzi zobrazowany na filmie. Mówią o tych relacjach jakie one powinny być, na czym prawdziwa miłość się opiera. Nie na samych doznaniach seksualnych, lecz na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i oddaniu. Mówią o wolności. Prawdziwą wolność w związku uzyskujemy wtedy, gdy uwolnimy się od myślenia o korzyściach materialnych. Odpowiadają na pytanie czy istnieją porządni chłopcy. Mówią, że żaden chłopak nie posunie się dalej niż dziewczyna mu pozwoli. Wyłączając oczywiście skrajne przypadki dotyczące np. gwałtu. Autorzy pokazują jak zachowanie dziewczyny wpływa na chłopaka i jak bardzo może go zmienić. Podczas, gdy dziewczyna okazuje mu więcej uczucia, bo wydaje się jej, że spotkała chłopaka, który interesuje się nią nie tylko jako obiektem seksualnym, on może to uznać za "klejenie się" i tym samym zaliczyć kolejną dziewczynę. Autorzy książki przestrzegają nas przed takimi zachowaniami.

Bardzo się cieszę, że przeczytałam tę książkę. Bardzo mi pomogła i chociaż w niewielkim stopniu rozwiała pewne wątpliwości. Z chęcią polecę ją innym swoim koleżankom.