Jezus Chrystus, Maryja, technikum, Cervantes, 34lo, liceum Cervantesa, Wilkowojski
Strona główna ||||||||||| Biblia ||||||||||| Jan Paweł II ||||||||||| Centrum Myśli JP2 ||||||||||| Pope to You |||||||||||

Weronika Rosłaniec, ucz. kl. 1 ET
Technikum Hotelarsko-Turystyczno-
-Gastronomiczne nr 21

Zmanipuluję cię, Kochanie

"Zmanipuluję Cię, Kochanie"- to książka Roberta Tekieli, która przybliża czytelnikom życie człowieka we współczesnym świecie. Ukazuje, jak groźne są dla młodzieży subkultury, sekty, nowe ruchy typu New Age, grupy psycho-manipulacyjne oraz toksyczne style życia - narkomania, alkoholizm, gry hazardowe, okultyzm lub wróżbiarstwo. Każdy człowiek, który ma niedojrzałą osobowość albo ten który ma niezaspokojone poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego i cierpi na brak akceptacji siebie i ma wewnętrzny "głód" miłości, łatwo daje się zmanipulować.

Narażeni są na to szczególnie ludzie młodzi. Obecny świat przeżywa ogromny kryzys rodzinny, ojcostwa, macierzyństwa. Człowiek gubi się w natłoku informacji, rozwoju techniki. Pędzi, przemieszczając się z jednego kontynentu na drugi. Zapomina, jak powinna wyglądać prawdziwa rozmowa, napisanie listu itp. Pisanie maili, czaty, skróty myślowe, chiromancja, hipnoza, gry komputerowe, bioenergoterapia, wiara w amulety i astrologię mają pomóc pogubionemu człowiekowi w życiu codziennym. Okazuje się, że jest wręcz odwrotnie i człowiek popada w różnego rodzaju uzależnienia od tych czynników. Odchodzenie od wiary w Jezusa Chrystusa jest prostą drogą do popadania w stany depresyjne, w których myślenie jest zwrócone do głębokiego pesymizmu i braku nadziei.

Książka opisuje bardzo drastyczne przypadki ludzi, który weszli na zgubne drogę współczesnej kultury. Są nimi satanizm, muzyka techno, muzyka hevi metalowa, tarot, okultyzm itp. Chociaż w Polsce obecnie nie prowadzi się statystyk istniejących sekt, to działają one pod płaszczykiem różnego rodzaju stowarzyszeń, kursów afirmacyjnych, wizualizacyjnych, kursów skutecznego myślenia i samouzdrowienia. Książka ta jest propozycją czytelniczą dla rodziców, nauczycieli, katechetów, terapeutów, jednak w szczególności kierowana jest do młodych ludzi aby przestrzec tych, którzy szukają tzw. dróg na skróty. Chcą szybko przeżyć tylko dobre chwile, a wpadają w sidła różnego rodzaju subkultur lub pod opiekę sekt, które obiecują wyzwolenie, dobrą zabawę, szybki zysk i wiarę w autosugestię. Odrzucają Boga mówiąc, że jest to przeżytek i wymysł ludzi słabych oraz coś wstydliwego dla tych, których cechuje inteligencja.

Uważam że " Któż jak nie Bóg?", a wszystkich zainteresowanych odsyłam do książki pt: "Zmanipuluje Cię Kochanie", która jak sam autor Robert Tekieli mówi jest o tym, jak stracić wolność na własne życzenie.